26.XII.2019 św. Szczepana – pierwszego męczennika

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 10, 17-22)
Duch Ojca waszego będzie mówił przez was

Jezus powiedział do swoich Apostołów:

„Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić.

Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”.

Rozważanie

Prześladowani – działanie straszne dla ofiar. Zjawisko występujące na przestrzeni wieków w wielu krajach, polegające na mniej lub bardziej otwartej walce z chrześcijaństwem i jego wyznawcami. Jezusa był świadomy i zapowiadał uczniom, że z powodu wyznawanie Jego Imienia, będą ludzi prześladowani. To zjawisko ciągle trwa na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii i Iraku.

Prześladowanie traw również w niektórych naszych rodzinach, gdy ze względu na modlitwę, czy wyjście do kościoła, współmałżonek robi awanturę. Gdy widzi modlącego się współmałżonkę i okazuje lekceważenie, a niekiedy i wściekłość. Powiedział kiedyż mąż do żony widząc ją modląca się: „ty nic nie robisz tylko się modlisz i modlisz. Weź się do jakiejś roboty”.

Niby proste, zwykłe, codzienne życie, a jednak prześladowanie ze względu na Chrystusa.

Jeśli w rodzinie, w domu, zauważysz osobę modlącą się, raczej dołącz do niej, a będzie was dwóch. Bóg wam pobłogosławi, a miedzy wami będzie pokój i szacunek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*