Opieka chorych i seniorów

Opieka chorych i seniorów

Opiekę nad chorymi oraz seniorami prowadzimy wielopłaszczyznowo.

Podstawową usługą opiekuńczą są zajęcia związane z pomocą w codziennych czynnościach. Są nimi toaleta poranna i wieczorna, pomoc w przygotowaniu posiłków (śniadania, obiadu, podwieczorku, kolacji), kąpiel itp. Porządki w pomieszczeniach, pomoc w robieniu zakupów, rozmowa, zajęcia rekreacyjne (spacer, czytanie prasy, rozwiązywanie krzyżówek,  wspólna modlitwa, rozmowa na tematy religijne). Pomoc w załatwianiu spraw urzędowych (apteki, szpitale, poczta, itp).

Transport specjalistycznym autem osób poruszających się na wózku inwalidzkim, do wyznaczonych przez chorego miejsc. Posiadamy również możliwość transportowania osób z budynków, które nie posiadają windy.

Posiadamy urządzenie – schodołaz, które pozwala zwozić  osoby na wózkach z różnych pięter oraz wwozić na piętra.

Organizujemy wyjazdy do miejsc wskazanych przez chorego lub osobę z grupą inwalidzką, np. do kina, na zakupy, na spotkania z różnego rodzaju stowarzyszeniami, itp.

Pomagamy lub załatwiamy urządzenia rożnego rodzaju do samodzielnego  i lepszego funkcjonowania np. kule, balkoniki, drabinki, rotory, łózka rehabilitacyjnematerace, wózki inwalidzkie, itp.

Prowadzimy wypożyczalnię łózek oraz innych pomocnych urządzeń i uposażeń dla chorych lub seniorów.

Pomagamy, podpowiadamy, doradzamy rodzinom, jak właściwie opiekować się seniorem, chorym lub niepełnosprawnym.

Świadczymy również usługi masażu oraz rehabilitacji dla osób zgłaszających takie potrzeby, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej z lekarzem podstawowej opieki medycznej lub jeśli to konieczne z lekarzem specjalistą w zależności od schorzenia.

Dla chrześcijan organizujemy udział w sakramentach św. takich jak namaszczenie chorych, Eucharystia, Spowiedź, rozmowy na tematy religijne.

Współpracujemy z kilkoma Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie Cieszyńskim.

Przestrzenią działalności jest powiat cieszyński w Polsce
oraz na terenie Czeskiej Republiki. 

Powyższe usługi są prowadzone we współpracy z firmą „POMOCNE` RAMENO” – POMOCNE RAMIĘ, które jest zarejestrowane na terenie Polski.
Kontakt 607 – 224 – 972

GALERIA: