5 lipca XIV Niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 11, 25-30) Jezus cichy i pokornego serca

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie»

Rozważanie

W sytuacja życiowych wyborów, życiowych trudności, szukamy różnej pomocy i wsparcia w przeróżnych środowiskach, instytucjach, przychodniach, włącznie ze szpitalem, również w lekach, suplementach, używkach, itp.

Tymczasem nauka Jezusa w powyższych sprawach jest bardzo prosta. Jezus powiedział zaufaj mi, powierz mi swoja drogę, powierz mi swoje życie, a Ja będę działał. Przeżywasz trudne chwile, to powiedz o tym Jezusowi na modlitwie, porozmawiaj z Nim. Słowa Jezusa są proste: dzieje się coś złego w twoim życiu? Powiedz Jemu o tym, przyjdź do Niego. Nie szukaj czegoś na boku, nie szukaj czegoś na własna rękę. Posłuchaj uważnie tych słów Jezusowych: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Jeszcze raz akcentuje przyjdźcie do Mnie. Jezus nie powiedział idzie do … nie wiadomo gdzie… radźcie sobie sami, lecz przywiedźcie do Mnie. Nie szukaj zatem wsparcia u ludzi, którzy też są słabi. Nie szukaj wstawiennictwa nie wiadomo kogo i czego. Nie szukaj również pomocy w horoskopach, u wróżki lub cyganki. Nie szukaj także pocieszenie przez łącza internetowe, jakieś portale.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*