8 Marca 2020 Druga Niedziela Postna Msza św. o godz 11:00

Zapraszamy na Mszę św. o godz 11:00

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 17, 1-9)
– Czystość duszy zapewnia oglądanie chwały Boga

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza».

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli.

A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».

Rozważanie

„Przemiana. Wszędzie, gdzie dokonuję się dobrowolne, szczere i prawdziwe oddanie życia  na własność Panu i gdzie przyjmuje się Jego za swoją własną, następuje nadzwyczajna przemiana życia.

Ból ustępuje radości, strata okazuje się zyskiem, szkoda cudownym odzyskaniem, pożądliwość oczu staje się marnością, punkt widzenia się zmienia, a ofiara życia staje się nadzwyczajną przygodą z żywym Bogiem. ” (Ewa v. Tiele Winckler „Matka Ewa” fundatorka Zakładów Opiekuńczych w Miechowicach k/ Bytomia – Myśli wybrane- W-wa 1990)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*